IRL40SC228
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IRL40SC228
JLCPCB Part #
C538127
Package
D2PAK-7
Description
-55℃~+175℃ 0.5mΩ@10V 1 N-channel 1.575nF 19.68nF 1V 307nC@10V 40V 416W 557A D2PAK-7 MOSFETs ROHS