RYHS10V560UF5.5*11
MFR.Part #
RYHS10V560UF5.5*11
JLCPCB Part #
C48970379
Package
Plugin,D5.5xL11.5mm
Description
10V 11.5mm 16mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 3.4A 5.5mm 560uF Polymer Plugin,D5.5xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS