HP6003S3-12
Extended
Manufacturer
HYPWR
MFR.Part #
HP6003S3-12
JLCPCB Part #
C648792
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 1.5uA 190mV@(100mA) 300mA 60dB@(100Hz) 7V Fixed Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS