HY1C102MC100105MEO
Extended
Manufacturer
HYNCDZ
MFR.Part #
HY1C102MC100105MEO
JLCPCB Part #
C2977500
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 1000uF 10mm 16V 2000hrs@105℃ 550mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS