XC6206-1.8NR
Extended
Manufacturer
HX(hengjiaxing)
MFR.Part #
XC6206-1.8NR
JLCPCB Part #
C2984870
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 300mA 30uVrms 50dB@(1kHz) 530mV@(100mA) 5uA 8V Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS