HX6203P332MR
Extended
Manufacturer
HX(hengjiaxing)
MFR.Part #
HX6203P332MR
JLCPCB Part #
C296246
Package
SOT-23
Description
-40℃~+120℃@(Ta) 1 1.6uA 250mA 3.3V 35V 750mV@(200mA) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS