HKMB3D5N40SA
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
HKMB3D5N40SA
JLCPCB Part #
C42401248
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.56W 2.5V@250uA 30pF@20V 340pF@20V 40V 5.8nC@10V 52mΩ@4.5V 5A SOT-23 MOSFETs ROHS