AMS1117CD-3.3-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
AMS1117CD-3.3-HXY
JLCPCB Part #
C20611926
Package
TO-252-2L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.005%Vout 1 1.3V@(1A) 10V 1A 3.3V 5mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS