SMF16N65
Extended
Manufacturer
HUAKE
MFR.Part #
SMF16N65
JLCPCB Part #
C563589
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 16A 2.25nF 23.2pF 2V 52nC@10V 600mΩ@10V 64W 650V TO-220F MOSFETs ROHS