FX20-80S-0.5SV
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FX20-80S-0.5SV
JLCPCB Part #
C3642295
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-55℃~+85℃ 0.5mm 2 500mA 50V 80P Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS