FX15S-51S-0.5SH
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FX15S-51S-0.5SH
JLCPCB Part #
C598057
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-55℃~+85℃ 0.5mm 1 100V 1x51P 500mA 51 51P Black Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle UL94V-0 SMD,P=0.5mm Wire To Board Connector ROHS