FX11A-60P/6-SV0.5(71)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FX11A-60P/6-SV0.5(71)
JLCPCB Part #
C3646639
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-55℃~+85℃ 0.5mm 2 300mA 50V 60P Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS