FH52-42S-0.5SH
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH52-42S-0.5SH
JLCPCB Part #
C5741890
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+105℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 42P Bottom Contact Gold Hinged Lid Phosphor Bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies