FH36-15S-0.3SHW(99)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH36-15S-0.3SHW(99)
JLCPCB Part #
C6040386
Package
SMD,P=0.3mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.2mm 0.3mm 15P 1mm Bottom Contact Gold Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.3mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS