FH33-20S-0.5SH
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH33-20S-0.5SH
JLCPCB Part #
C5641449
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-55℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 1.2mm 20P Bottom Contact Gold Hinged Lid Phosphor Bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS