FH28K-60S-0.5SH(98)
MFR.Part #
FH28K-60S-0.5SH(98)
JLCPCB Part #
C3168255
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+125℃ 0.3mm 0.5mm 2.54mm 60P Bottom Contact Copper alloy Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS