FH28D-64S-0.5SH(05)
MFR.Part #
FH28D-64S-0.5SH(05)
JLCPCB Part #
C2904699
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+105℃ 0.3mm 0.5mm 2.55mm 64P Bottom Contact Gold Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS