FH28D-20S-0.5SH(05)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH28D-20S-0.5SH(05)
JLCPCB Part #
C506797
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+105℃ 0.3mm 0.5mm 2.55mm 20P Bottom Contact Gold Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS