FH12-35S-0.5SH(55)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH12-35S-0.5SH(55)
JLCPCB Part #
C3169382
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 35P Bottom Contact Gold Hinged Lid Phosphor Bronze Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS