FH12-10S-0.5SV(55)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
FH12-10S-0.5SV(55)
JLCPCB Part #
C88359
Package
SMD,P=0.5mm
Description
0.3mm 0.5mm 10P 3.6mm Hinged Lid Single-side Contact/Vertical Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS