FH12A-18S-0.5SH(55)
MFR.Part #
FH12A-18S-0.5SH(55)
JLCPCB Part #
C597997
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 18P 2mm Gold Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Top Contact SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS