GVT1C567M0810CNVC
Extended
Manufacturer
HRK
MFR.Part #
GVT1C567M0810CNVC
JLCPCB Part #
C2983314
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 16V 2000hrs@105℃ 240mA@120Hz 560uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS