GVT1C107M0606CNVC
Extended
Manufacturer
HRK
MFR.Part #
GVT1C107M0606CNVC
JLCPCB Part #
C2983311
Package
SMD,D6.3xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 3000hrs@105℃ 5.7mm 6.3mm 60mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS