GVE1V227M0810CNVC
Extended
Manufacturer
HRK
MFR.Part #
GVE1V227M0810CNVC
JLCPCB Part #
C2983306
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 2000hrs@105℃ 220uF 300mΩ@100kHz 35V 450mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS