GVE1C227M0608CNVC
Extended
Manufacturer
HRK
MFR.Part #
GVE1C227M0608CNVC
JLCPCB Part #
C2983302
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 220uF 230mA@100kHz 6.3mm 600mΩ@100kHz 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS