0.5K-1.5-15PWB
MFR.Part #
0.5K-1.5-15PWB
JLCPCB Part #
C3041167
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 1.53mm 15P Bottom Contact Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS