BZT52C5V1
Extended
Manufacturer
Guangdong Hottech
MFR.Part #
BZT52C5V1
JLCPCB Part #
C2827905
Package
SOD-123
Description
1 Independent 2uA 350mW 4.8V~5.4V 480Ω 5.1V 60Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS