GS2302-33TR5
Extended
Manufacturer
Gainsil
MFR.Part #
GS2302-33TR5
JLCPCB Part #
C6283814
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+150℃ 1 3.3V 42mV@(100mA) 500mA 60uA 7V 80uVrms 90dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS