0.5K-BS-42PWB-TW
Extended
Manufacturer
GUOCONN
MFR.Part #
0.5K-BS-42PWB-TW
JLCPCB Part #
C53145520
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 0℃~+30℃ 2mm 400mA 42P 50V Phosphor bronze Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin Top Contact SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS