GT-F0504SV45-08SMT01
Extended
Manufacturer
G-Switch
MFR.Part #
GT-F0504SV45-08SMT01
JLCPCB Part #
C41378663
Package
SMD,P=0.5mm(Staggered pins)
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 4.5mm 8P Phosphor bronze Single-side Contact/Vertical Slide Lock Surface Mount,Vertical Tin SMD,P=0.5mm(Staggered pins) FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS