SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
GOODWORK
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C2943875
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 15V 16.7V 24.4V 5uA 61.5A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS