SMBJ8.5CA
Extended
Manufacturer
GOODWORK
MFR.Part #
SMBJ8.5CA
JLCPCB Part #
C908841
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 10uA 14.7V 41.7A 600W 8.5V 9.44V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS