SMBJ160CA
Extended
Manufacturer
GOODWORK
MFR.Part #
SMBJ160CA
JLCPCB Part #
C2943865
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 160V 178V 2.3A 259V 5uA 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS