BZT52C36S
Extended
Manufacturer
GOODWORK
MFR.Part #
BZT52C36S
JLCPCB Part #
C2932780
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@25.2V 200mW 34V~38V 36V 90Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS