BTA16-800CW
Extended
Manufacturer
GOODWORK
MFR.Part #
BTA16-800CW
JLCPCB Part #
C18186230
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 TRIAC 1.3V 1.55V 160A@50Hz 16A 1W 25mA 25mA 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS