GT15N10S
Extended
Manufacturer
GOFORD
MFR.Part #
GT15N10S
JLCPCB Part #
C581348
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.4V 100V 10A 15.5pF 2.305nF 3.1W 32.5nC@10V 7.6mΩ@10V SOP-8 MOSFETs ROHS