BTB16-600BW
Extended
Manufacturer
FUXINSEMI
MFR.Part #
BTB16-600BW
JLCPCB Part #
C784604
Package
TO-220B
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.55V 160A@50Hz 16A 1W 50mA 600V TO-220B Thyristors (SCR)/Modules ROHS