SMBJ43CA
Extended
Manufacturer
FTR
MFR.Part #
SMBJ43CA
JLCPCB Part #
C707485
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 43V 47.8V 600W@10/1000us 69.4V 8.7A Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS