SMAJ6.5CA
Extended
Manufacturer
FTR
MFR.Part #
SMAJ6.5CA
JLCPCB Part #
C693489
Package
DO-214AC(SMA)
Description
11.2V 11.2V 35.7A 400W@10/1000us 500uA 6.5V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS