SMAJ28CA
Extended
Manufacturer
FTR
MFR.Part #
SMAJ28CA
JLCPCB Part #
C693541
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 28V 400W@10/1000us 45.4V 45.4V 8.8A Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS