SMAJ16CA
Extended
Manufacturer
FTR
MFR.Part #
SMAJ16CA
JLCPCB Part #
C708007
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 15.4A 16V 17.8V 1uA 26V 400W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS