FRM252WJR500TK
Extended
Manufacturer
FOJAN
MFR.Part #
FRM252WJR500TK
JLCPCB Part #
C7420030
Package
2512
Description
2W 500mΩ Current Sense Resistor SMD ±5% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS