FRL0603FR820TS
MFR.Part #
FRL0603FR820TS
JLCPCB Part #
C3013351
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 820mΩ Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS