FRC0805F2R67TS
MFR.Part #
FRC0805F2R67TS
JLCPCB Part #
C3013216
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.67Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS