FRC0805F2R49TS
MFR.Part #
FRC0805F2R49TS
JLCPCB Part #
C2933406
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.49Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS