FRC0805F1002TS
Extended
Manufacturer
FOJAN
MFR.Part #
FRC0805F1002TS
JLCPCB Part #
C2907219
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 10kΩ 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS