FRC0603J1R8 TS
MFR.Part #
FRC0603J1R8 TS
JLCPCB Part #
C2907087
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 100mW 75V Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS