FRC0603F2261TS
MFR.Part #
FRC0603F2261TS
JLCPCB Part #
C2999494
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.26kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS