FRC0603F1820TS
MFR.Part #
FRC0603F1820TS
JLCPCB Part #
C5159698
Description
-55℃~+155℃ 100mW 182Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS