FRC0603F1501TS
MFR.Part #
FRC0603F1501TS
JLCPCB Part #
C2930050
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 100mW 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS